2017 року був відзначений великий переломний момент у долі технології OLED TV. Більше компаній приєдналося до LG, що пропонує опції OLED TV. OLED-екрани помітно покращилися, особливо коли йдеться про ключову проблему — яскравість у HDR-режимі. Нова модель LG OLED65E8 відповідає всім цим вимогам. Спробуємо розібратися в особливостях цієї моделі в майбутньому огляді LG OLED65E8PLA.
LG OLED65E8 огляд
Дизайн
LG досить радикально оновила дизайн OLED E8, на відміну від минулорічної еквівалентної моделі LG E7V. Хоча OLED-пікселі все так само «прикріплені» до скла, більше це скло не сягає країв екрана. Тепер екран «завернуть» у тонку чорну рамку. Все має такий вигляд, ніби скло обтікає стенд, а не зупиняється біля периметра. Це також оригінально, як і красиве металеве оздоблення підставки телевізора.
Всі ці зміни в дизайні потягли за собою брак вбудованої звукової панелі, яка була ключовою особливістю двох попередніх поколінь серії E. Крім того, кріплення екрана до підставки стало складніше. Загалом, на наш погляд, якщо LG E8 і зробила революційний прорив, то явно не в дизайні.
LG ThinQ
OLED65E8 також представляє нову систему LG ThinQ від LG. ThinQ — це відкрита платформа, яка дає змогу різним пристроям вашого дому взаємодіяти один з одним. Водночас телевізор потенційно надає контрольний інформаційний хаб для всіх цих пов'язаних пристроїв.
Ключовою особливістю ThinQ є можливість голосового керування. Воно набагато покращене, порівнюючи з голосовими опціями, представленими в OLED-телевізорах LG 2017 року. Тепер пристрій розуміє та швидке мовлення. Система розпізнавання голосу також є чудовим способом пошуку контенту в широкому діапазоні таких джерел, як Netflix, Youtube та інших.
Представляємо Alpha 9
Попри всі додаткові інтелектуальні функції, OLED65E8, як і раніше, працює плавно завдяки новому процесору Alpha 9 від LG. Лежаючий в основі нових моделей LG C8, E8 і W8 (виключаючи серію B8 початкового рівня) процесор Alpha 9, як заявляє, чинить чималий вплив на якість зображення.
Прискорення, шумозаглушення, обробка руху, колірна роздільна здатність, зображення динамічного тону LG і джерела HDR зі статичними метаданими — всі ці ключові елементи зображення й багато інших опції покращені завдяки роботі процесора Alpha 9.
HDR — все так не все
OLED65E8 може обробляти безліч різних форматів HDR: промисловий стандарт HDR10, Dolby Vision, HLG. Також доступне попереднє налаштування HDR, яке було відкаліброване експертами HDR Technicolor.
Однак один стандарт, яким не володіє E8 — підтримка нової системи HDR10 +. Ця альтернатива Dolby Vision також є форматом HDR. Поки HDR10 + підтримується платформою потокового передавання Amazon Video і такими компаніями, як-от 20th Century Fox і Warner Bros. Останнє заяву LG на тему HDR10+ полягає в тому, що зараз вона не планує впроваджувати цей формат.
Якість зображення
Можливості Alpha 9 забезпечують глибший, пряміший і досконаліший доступ до всіх аспектів відтворення. Чи дійсно Alpha 9 має таке велике значення для якості зображення OLED65E8? -Навіть вище за всі очікування. Найбільш потужними поліпшеннями є різкість OLED E8 у 4K зображеннях, масштабування джерел до 4K, режим HDR Game та обробка колірного шуму.
Попередні телевізори LG OLED з усіх сил намагалися поліпшити тонкі зміни колірного тону в HDR, завдяки заглушенню різних типів шумів і різних відтінків. Однак на LG E8 цей кольоровий шум повністю усунений.
Швидкі сцени
Завдяки додатковій потужності платформи Alpha 9 режим оброблення руху тепер зменшує тремтіння й потримання. Однак є й технології, що конкурують. Наприклад, у Samsung Q9FN система обробляє рухи ще успішніше. Режим руху в OLED65E8 створює ще деякі артефакти, на відміну від системи MotionFlow від Sony.
Тому рекомендується вибрати параметри користувача з компонентами розмиття та тремтіння, встановленими приблизно на цифру три, щоб отримати кращий баланс між плавнішим рухом і мінімальними артефактами.
Оптимізоване масштабування
Багатьом відомо з ранніх статей на UltraHD, що LG щодо апскейтлинга просунулася трохи далі за інших конкурентів. Режим масштабування особливо незамінний в ефірному тілі, позаяк далеко не всі канали перейшли на телебачення з роздільною здатністю Ultra HD. Особливо цей режим буде корисний багатьом телепрозоростям, які не можуть придбати контент 4K.
LG OLEDE8 добре виявляє і видаляє вихідний шум із цифрового широкомовного сигналу. Джерела HD тепер мають набагато ближче до 4K після проходження через процесор Alpha 9 від LG. Серія E8 від LG не тільки поліпшила масштабування. Рідний вміст 4K має більш різкий вигляд. Цей режим перевершує масштабування в Q9FN от Samsung.
Чудова новина для геймерів
Геймери, розчаровані відносною темнотою HDR-ігри, встановленою на попередніх двох поколіннях OLED від LG, будуть у захваті, дізнавшись, що режим HDR-ігор в OLED65E8 має набагато яскравіший вигляд.
LG змогла доставити цей імпульс яскравості HDR Game без шкоди для затримки введення. Якщо виміряти вхідну затримку, то вона в середньому менш ніж 20 мс, а за мінімумом — до 12 мс. Крім усього іншого, 65E8 підтримує відтворення за 120 кадрів на секунду (але тільки за роздільної здатності HD) та оброблення кольору 4:4:4.
Треба також додати застереження щодо можливості яскравішого ігрового режиму, який може викликати «запалювання» екрана. Тривалий вплив яскравого або багато забарвленого статичного зображення (наприклад, логотипів каналів) може залишати постійні сліди цих статичних елементів на OLED-екрані.
Dynamic Tone Mapping и HDR
Останнє поліпшення OLED65E8 — яскравість. Пікова яскравість на 10% збільшена в режимі HDR. Вона становить 815-820 нітів. Ключем до цієї загадки є процесор Alpha 9 і нова опція зображення динамічного тону LG. Невидимому, популярна версія попередньої платформи Active HDR від LG для додавання «динамічних метаданих» до стандартних HDR10 робить ці джерела набагато яскравішими та динамічнішими, ніж будь-який інший HDR-формат.
Dolby Vision все ж дає точніші зображення, ніж їх можна отримати через Dynamic Tone Mapping. Але вплив Dynamic Tone Mapping є серйозним стрибком продуктивності HDR для технології OLED, тому також надзвичайно вражає. Цікаво зазначити, що навіть професійно відкаліброване настроювання зображення Technicolor залишає встановлене за замовчуванням настроювання Dynamic Tone Mapping увімкненим.
Опції кольоровості
Кольори OLED65E8 мають особливо багатий вигляд, якщо ви використовуєте функцію динамічного кольору телевізора в параметрах Medium або High. Це на перший погляд має привабливий вигляд, якщо ще й додати функцію зображення динамічного тону, допомагаючи картинці мати приголомшливо яскравий вигляд.
Однак згодом ви, найімовірніше, відчуєте, що динамічний колір викликає деякі відтінки. Вони особливо багаті на зелений і синім для того, щоб бути занадто помітними. Деякі тони також не мають природного вигляду. Тому пропонуємо вимкнути цю функцію незалежно від того, яке попереднє налаштування зображення ви вирішите використовувати.
LG E8 також має опцію Color Gamut, яка може підвищити інтенсивність кольору. Вона працює не так грубо, як Dynamic Color. Якщо вибирати варіанти Wide або Extended, то це буде нормальним рішенням. Однак варто мати на увазі, що під час використання стандартного попереднього встановлення ці параметри можуть викликати невелику смугу в зонах тонкого змішування кольорів у режимі HDR.
Якість звуку
На жаль, LG OLED65E8 не має чудової якості звуку. Рішення покласти край попередній інтегрованій звуковій панелі серії E на користь дизайну серйозно підірвало якість звуку в новій моделі. В підсумку в E8 стало набагато менше басів, а також помітно загальне зниження динаміки звуку.
Серія E8, як і раніше, забезпечує стіну звукових ефектів. Однак ця звукова «стіна» менш деталізована, менш експансивна (особливо щодо високих частот) і дає менший ефект, ніж у минулій серії E7V.
На великих потужностях низькі частоти теж трохи спотворюються. Варто також враховувати, що E8 дорожче приблизно на $500, ніж LG C8 (якщо порівнювати ціни з 65 діагоналлю). За ідеєю обидві серії мають забезпечувати однакову якість зображення.
Під'єднання
Порівняно короткий відсік у задній панелі OLED65E8 має гарний, хоча й передбачуваний набір інтерфейсів. Чотири HDMI-роз'єми підтримують 4K HDR із частотою до 60 кадрів за секунду, а три USB-роз'єми — для відтворення мультимедіа з USB-накопичувачів. Є також дротові й бездротові опції для під'єднання ТВ до інтернету.
Підтримка онлайн-сервісів набору велика. Вона доповнена останньою інтеграцією платформи webOS LG. Це не робить будь-яких фундаментальних презентаційних змін попередніх версій. Іконки доступу до ресурсів, як і раніше, зображаються в швидкому прокручування рядка в нижній частині екрана.
Порядок іконок можна змінювати відповідно до ваших потреб. Крім того, якщо ви переміщуєте екранний курсор у правий бік екрана, то тепер ви можете отримати доступ до рекомендованого вибору посилання на контент.